sobota, 26 kwietnia 2014

Randez vous i Kobieta Anioł

Lata świetlne temu panoszył się na listach przebojów taki jeden szlagier. Chodziłam jeszcze do podstawówki, gdy ciocia, przyłapawszy mnie na nuceniu go, srodze mnie zgromiła. Bo panience z dobrego domu nie przystoi śpiewać podobnych bezeceństw, wstyd, hańba i sromota jak stąd do Biłgoraju.

Akuratnie wczoraj przy myciu garów nuciłam sobie refren tej nieprzyzwoitej piosnki i snułam plany, czy by jednak na godzinę lub dwie nie podrzucić dzieci do jakiego okna życia. Upchnęłabym kolanem, może by weszły. Bo nasze małżeńskie rendez vous to teraz rzeczywiście tylko w wyobraźni...

A dziś rano zadzwoniła ciocia Tita, z pytaniem, co dziś robimy.
- No wiesz, mamy rocznicę ślubu, więc... najpierw muszę ugotować obiad. Dwudaniowy, bo dziewczynki wyżarły już całą zupę. Poza tym zmyję gary, sprzątnę chatę i skoczę do Biedry po jogurty dla Wiktorii... - zaczęłam wyliczać. W planach miałam także zniesienie kilku gratów do piwnicy, przesadzenie kwiatków i dwa prania.
- A nie chcielibyście spędzić trochę czasu razem? Iść do kina, czy gdzieś? - zapytała ciocia Tita. A potem powiedziała, że przyjadą do nas, ona i wujek U-a. I zostaną nam z dziećmi. A my sobie możemy gdzieś iść. Że to taki prezent na rocznicę. Aaaa! Alleluja!

8 komentarzy:

 1. No, to Alleluja i do przodu:-)).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Albo, jak mawiał Bolec: "Coco jambo i do przodu" :) https://www.youtube.com/watch?v=VRwjSnl-gG8

   Usuń
 2. o żesz w morde;D ja jak pamiętam w swojej matczynej karierze nie miałam takiego prezentu :) fajne te ciotki z wujkami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, fajne, fajne! Najlepsze w tym układzie planetarnym :)

   Usuń
 3. jak dorosną i będą nas wyganiać z domu wtedy będziem randkowywac :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba już tylko na emeryturę się nadaję, nie potrafię wysłać komentarza na blogspocie mimo kilkunastokrotnych prób, niech to szlag! Jak to się robi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyszło? Wyszło! Tzn, że się nauczyłem :)
   Sorry za te komentarze. Skasuj je, następne będą mądrzejsze ;)

   Usuń
  2. Miło Cię widzieć! Nie spiesz się tak z tą emeryturą :)

   Usuń

Ponoć milczenie jest złotem... ale w naszym królestwie preferujemy srebro. I gadulstwo :-)