piątek, 30 października 2015

Paw królowych

Tydzień był kosmiczny. Ostatnio trafiają mi się same takie.

Najpierw, w poniedziałkową noc, jakoś tak koło północy, królowa Elżbieta przyszła do mnie do łazienki ze skargogroźbą, że otóż "Mamusiu, ja bardzo nie lubię tak głęboko spać i więcej już nie będę". Zaproponowałam, że możemy położyć się razem, przytulić i ululać, a tymczasem niechże poczekała na mnie chwilę w salonie. Królowa ochoczo przystała na propozycję, wgramoliła się na kanapę i... zwróciła, co jej leżało na wątrobie. Spełniła również swoją groźbę - do rana spała płytko, co chwilę się budząc i żądając masowania brzuszka.

Rano wstała cała w skowronkach. Do przedszkola już jednak nie poszła. Obie królowe szalały tedy w zamku, aż tynk leciał z kamiennej zaprawy.

Pod wieczór królowa Wiktoria dostała gorączki. Włączyła również pełnometrażowy tryb marudzenia nie-mam-siły-boli-mnie-głowa-ucho-noga-niech-mnie-ktoś-przytuli-niech-mnie-nikt-nie-rusza. O dwudziestej nie zdzierżyłam i podałam jej paracetamol, choć doskonale wiedziałam, co to oznacza. W przeciągu pół godziny królowa ozdrowiała. Zasnęła, cała w skowronkach, grubo po dwudziestej drugiej.

A tuż po północy gorączki dostała Elunia.

Rano wstały obie w skowronkach. Do przedszkola już jednak nie poszły, bo, wiadomo, trzeba poobserwować, czy coś się z tych gorączek nie wykluje. Obie królowe szalały więc w zamku...

W czwartek się zawzięłam i odesłałam je do przytułku, by wolny czas wykorzystać na shoping (Lidl) i SPA (cztery prania).

W piątek wieczorem królowa Wiktoria dostała... no... wiecie czego. Jak nie urok, to. Gdy próbowałam namówić ją do wypicia smecty, do nieuroku dołączył też paw królowej. Położyłam smętne zwłoki spać, a sama zakasałam rękawy. W jedną rękę złapałam domestos i ścierę do podłogi, w drugą rękę ocet i ściereczkę do mebli, w trzecią rękę - cif i gąbkę do ścian. Czyszczenia wymagała bowiem cała kuchnia i pół zamczyska. "Tylko nie rota, tylko nie rota! Żeby to tylko nie było rota!" - mamrotałam pod nosem, pucując klamki i krany. Położyłam się grubo po drugiej.

W sobotę upchnęłam w pralce sześć prań (trzy załadunki bębna stanowiły pluszaki starszych królowych i szmaciaki Anny), a w królowej Wiktorii pół gorzkiej czekolady, paczkę paluszków, dwadzieścia biszkoptów, trzy banany i pół ciasta drożdżowego. Oraz nieco węgla o smaku coli. Królowa była cała w skowronkach. Czy mam dodawać, że obie z Elżbietą szalały tak, że tynk leciał?

Ostatecznie rota okazało się nie być rota. Gdym w niedzielę skrobała źmioki do obiadu, dopadło mnie olśnienie. Że przecież dwa dni temu królowe malowały farbami. Że poprosiły o ziemniaki i robiłyśmy z nich pieczątki. Że Wiktoria ugryzła pół swojej pieczątki... Niby od razu wypluła, ale kto ją tam wie, czy wszystko.

Postanowienie końcowe. Spędzać czas z dziećmi mniej kreatywnie...

7 komentarzy:

 1. O zesz, ale sie u Was dzieje! W czasie czytania troche sie smialam, a troche zastanawialam, czy mnie do reszty porabalo, bo oznajmilam mezowi, ze jednak sie zgadzam na te piatke dzieci...;-) Ps. Czekolada, biszkopty, paluszki... szkoda, ze to nie moze byc codzienna dieta (na pewno nie moze??). Byloby o tyle prosciej!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nie może, jak może! Mam wrażenie, że od czterech lat jadam głównie to ;)

   Usuń
 2. Od wielu lat zastanawiam się, jak one to robią - potrafią nie spać, wymiotować, gorączkować, a rano - jak te ptaszyny na nieboskłonie! Dałby ktoś matkom choć ułamek tej "ernegii"! A numer z ziemniakiem stary jak świat ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Młodość! Takie cuda czyni młodość! Gdy sięgam pamięcią do czasów sprzed dzieci, też widzę się całą w skowronkach po nieprzespanych nocach :)

   Usuń
 3. ułaaaaaaaaa.. wesoło ;) u nas Ospa! chcecie? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja miałam, starszaki szczepiłam, młodą też planuję (jeśli zdążę). Ale gdybyś chciała coś z naszego asortymentu, wal śmiało, wyślemy karocą z dyni ;)

   Usuń
 4. Ja nie miałam okazji zaszczepić .. albo chore albo coś i tym sposobem same załapały . 1/3 przedszkola ma ospę , 1/3 chodzi fioletowa :)
  Ja już podziękuję za jakiekolwiek przesyłanie nam dobrodziejstw . 4tygodnie (prawie ) w domu mi całkowice wystarczą ;)

  OdpowiedzUsuń

Ponoć milczenie jest złotem... ale w naszym królestwie preferujemy srebro. I gadulstwo :-)